Systematyczność to podstawa!

W każdym zakresie i wszystkich dziedzinach.


Jeżeli masz jakiś cel albo na czymś Ci zależy, zrobisz wszystko, by się udało. Podobnie w przypadku prowadzenia biznesu – żeby osiągnąć sukces musisz działać systematycznie, promować się na różne sposoby i osiągać z tego synergię, dbać o swój/firmy stały rozwój, czy budować sieć kontaktów.


Wciąż znam wiele osób, które nie decydują się na promocję poprzez Social Media, a najczęstsze powody, jakie podają to:

  • brak wiary w skuteczność Social Media,

  • strach przed negatywnymi opiniami lub nieuczciwymi działaniami konkurencji,

  • brak czasu na prowadzenie kanału lub/i brak funduszy na zlecenie tego komuś z zewnątrz.

Social Media

Jeżeli chcesz być rozpoznawalną marką i dzięki temu zdobywać klientów, uważam, że nie ma dziś lepszego sposobu niż kanały Social Media. Ludzie kojarząc Ciebie/Twoje usługi/produkty i widząc, że Ty (marka osobista) lub Twoja firma jesteście aktywni w sieci, chętniej zdecydują się na ich zakup.


"Systematycznie" nie oznacza udostępniania 5 postów dziennie. Myślę, że na początku wystarczy chociaż kilka w miesiącu – po kilku miesiącach będzie ich kilkanaście, po roku kilkadziesiąt.


Social Media to wizytówka firmy, dlatego warto budować sobie własną bazę i pokazywać ją klientom. Jednocześnie każde takie działanie ułatwia znalezienie Cię w sieci. A przy okazji potencjalni zleceniodawcy mogą Cię lepiej poznać. Ale budować trzeba systematycznie/skrupulatnie i nie zniechęcać się (co robi bardzo wiele osób) po kilku/nastu tygodniach.


W zależności od skali celu oraz branży (usługi/produktu i budżetu) efekty pojawiają się właściwie od razu, czasem nawet dopiero po kilku latach.


Najważniejsze – zacząć działać! Potem jakoś "samo" się dzieje.


Powodzenia!

_______________________

#socialmediatips #prowadzeniefacebooka #prowadzeniefanpage


Jeśli wiedza zawarta w artykule wydaje Ci się interesująca lub przydatna, wesprzyj moje działania, stawiając małą biznesową kawę. Z góry dziękuję! - > https://buycoffee.to/diamondspeechmm