Social Media z punktu widzenia działań organicznych

SM to potężna siła i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Działania organiczne, czyli regularne wstawianie postów, tworzenie strategii działania oraz contentu, to wciąż najtańsza, ciągła forma reklamy, dzięki której klienci m.in.:

 • są na bieżąco z tym, co dzieje się w danej firmie (jak rozwija się aplikacja, organizacja, jakie są dostępne produkty i usługi),

 • mogą bezpośrednio skontaktować się z firmą bez konieczności dzwonienia czy wysyłania maila, co znacznie skraca proces komunikacji, np. reklamacji,

 • mogą reagować na wydarzenia, zmiany, być lojalną częścią społeczności (nie ma nic lepszego niż lojalny, powracający klient),

 • pomagają w rozwoju firmy – użytkownik internetu znacznie chętniej komentuje impulsywnie, dzięki czemu ma realny wpływ na zmianę i rozwój organizacji (wszelki uwagi, interakcje, komentarze są ważne dla firm, dzięki temu możemy stale reagować na potrzeby rynku i wiemy, „co słychać” u naszych odbiorców).

Social Media to przede wszystkim budowanie wizerunku oraz zaufania konsumentów.Dlaczego warto prowadzić Social Media?


Kanały takie jak Facebook czy Instagram wciąż stanowią największe skupisko konsumentów. To kanały, które przez lata zbierały osoby chętnie dokonujące zakupów. Do grona dołączył jakiś czas temu Tik Tok, zbierający przede wszystkim leady pokolenia Z, czyli najmłodszych osobników na obecnym rynku pracy.

Dobrze prowadzone profile sprawiają, że nie tylko wzrasta ilość rzeczywistych reakcji na produkt (większa ilość zakupów, ściągnięć aplikacji czy korzystania z usług), to także budowanie wizerunku marki, który jest niebywale potrzebny w świecie, w którym na wyciągnięcie ręki mamy niemal wszystko. To świadomość marki w dużej mierze sprawia, że klienci chętniej sięgają po produkt. Prosty przykład – często kupujemy ubrania – na którą firmę się decydujemy? Konsumenci chętniej wybierają znane marki, ponieważ wtedy czują się lepiej (a czasem nawet dumnie) – nieistotne, że ten sam t-shirt bez „znaczka” mogą kupić znacznie taniej – znaczek nadaje koszulce wartość. To samo jest z każdym innym produktem i usługą na rynku – wyróżnia nas zaufanie konsumenckie oraz zbudowany wizerunek i świadomość klientów.

Korzyści z prowadzenia Social Media


Social Media pomagają w skróceniu procesów osiągania celów strategicznych marki. Prowadząc równocześnie kilka kanałów, tworzymy swego rodzaju synergię – działania wzajemnie się przeplatają, tworząc spójną całość (SM, strona www, Google Ads czy Facebook Ads).


Dużo łatwiej jest przekonać użytkownika do pobrania aplikacji czy dokonania zakupu, gdy po wyświetleniu reklamy, wejdzie na „żywy” profil – to znaczy, że znajdzie tam niezbędne informacje o firmie oraz przekona się, że wciąż prężnie działa (social proof).


Podsumowując, zdecydowanymi korzyściami prowadzenia Social Media są:

 • stały i bezpośredni kontakt z klientem,

 • budowanie zaufania poprzez regularność postowania,

 • budowanie przewagi konkurencyjnej poprzez tworzenie skutecznego contentu,

 • budowanie relacji z obiorcą, dzięki czemu szybciej możemy reagować na zmiany rynkowe oraz potrzeby konsumenckie,

 • wyróżniamy się dzięki własnej wizualizacji firmy (stąd tak istotne jest stworzenie brand booka),

 • mamy realny wpływ na wzrost sprzedaży usług/produktów,

 • możemy w sposób bezpośredni i kreatywny prezentować nasze produkty/usługi (strona www zwykle jest statyczna),

 • zbieramy grono lojalnych klientów, „kibicujących” i wspierających naszą markę,

 • wpływamy na znaczny wzrost wiarygodności oraz rozpoznawalności marki,

 • Social Media to interaktywna wizytówka marki,

 • wartościowe opinie wystawione na Facebooku widoczne są również w wizytówce Google.

Wciąż się wahasz, czy warto prowadzić Social Media? Szkoda tracić czas na myślenie, lepiej sprawdzić ich skuteczność na podstawie promocji i sprzedaży swoich usług lub produktów poprzez aktywne działania!


A gdybym mogła podzielić się z Tobą jedną radą, byłaby to konsekwentna regularność.

Jeśli wiedza zawarta w artykule wydaje Ci się interesująca lub przydatna, wesprzyj moje działania, stawiając małą biznesową kawę. Z góry dziękuję! - > https://buycoffee.to/diamondspeechmm