Relacje sprzedają – to fakt!

Jestem jedną z tych osób, które mają problem z przełamaniem się względem codziennych wideo-relacji, chociaż nie mam wątpliwości co do ich skuteczności. #rymczęstochowski


Według mnie najlepsze są te z życia codziennego – pokazujące, co dzieje się wewnątrz organizacji, u Ciebie, w Twojej firmie. Sprawiają, że widać rzeczywisty ruch, zarówno w samej organizacji, jak i Social Mediach.


Jednak jeżeli, tak jak ja, nie lubisz "gadać" do telefonu/kamery, proponuję w zamian kilka alternatywnych możliwości.


Relacja wideo

  • Zapętlaj produkty z podanymi cenami w relacji


Nawet jeżeli masz ich zaledwie kilka (ponieważ na przykład są unikatowe) – dzięki ruchomym obrazom każdego dnia zwiększasz szansę, by dotrzeć do nowego odbiorcy.


Stosunkowo szybko zobaczysz, jak realnie zwiększy Ci się sprzedaż! (Wyjątkowo skuteczne działanie dla sklepów internetowych, które proponują produkty dostępne na każdą kieszeń!)


  • Przygotuj wideo promocyjne


Wystarczy, że co jakiś czas zlecisz komuś nagranie serii filmów związanych z Twoją marką (usługami lub produktami) i będziesz je zapętlać w swojej relacji. Im dłużej prowadzisz firmę, tym więcej wideo uzbierasz, dzięki czemu relacje będą coraz ciekawsze i bardziej kolorowe. Wideo może się przeplatać ze zdjęciami lub poszczególnymi kadrami filmu (np. "co działo się na backstage").


  • Przygotuj oferty i otul je odpowiednią grafiką


Jeżeli świadczysz usługi, dokładnie poinformuj odbiorcę, jakiego są rodzaju i jakie problemy rozwiązują proponowane przez Ciebie działania. Dobrym sposobem jest przygotowanie serii info grafik w formie mikro oferty, które przygotują odbiorcę do tego, co dalej zastaną w Twoich Social Mediach, a jednocześnie przybliżą go podjęcia decyzji zakupowej, czyli skorzystania z Twoich usług.


  • Relacje pełnią również funkcję bezpłatnego remarketingu (czyli że czego?)


Spróbuję Ci to zobrazować – jeśli ktoś kliknął płatną reklamę, ale nie zdecydował się na zakup, ten sam materiał zostanie mu ponownie wyświetlony po niedługim czasie (remarketing). Zabieg ten powoduje, że potencjalny klient zaczyna kojarzyć markę, co bezpośrednio wpływa na wzrost jego zaufania względem Twojej firmy (za którymś razem może nawet zacząć polecać Cię znajomym, chociaż sam nic nie kupił!) oraz zwiększają się szanse, że tym razem dokona zakupu, z którego wcześniej z jakiegoś powodu zrezygnował.


W ten sam sposób działają relację. Ktoś zainteresował się Twoim produktem/usługą, ale akurat dziś tego nie potrzebuje, co nie znaczy, że jutro mu się nie przyda. Relacje ułatwiają podjęcie decyzji zakupowej oraz kotwiczą w głowie klienta, że u Ciebie znajdzie rozwiązanie swojego problemu.


  • We wszystkich działaniach ważna jest synergia


Relacje wspieraj contentem, content relacjami, buduj sieć wartościowych odbiorców (na podstawie wcześniej opracowanego profilu klienta), dbaj o networking i dobre relacje interpersonalne w sieci i poza internetem. Stawiaj sobie duże i małe cele i rozliczaj się z nich – tym samym zweryfikujesz skuteczność swoich działań.


Powodzenia i skutecznego marketingu!

_____________________________

#marketingonline #prowadzeniesocialmedia #facebook #agencjamarketingowa #gliwice #katowice #content #contentmarketing