Nie jesteś sam

Nie jesteś sam…

Uczucie samotności dopada nas najmocniej, kiedy jesteśmy otoczeni przez kochających się ludzi. Najsilniejszy smutek jest wtedy, kiedy znajdujemy się pośród ludzi pełnych radości.

Byłem zszokowany liczbą osób, które odebrały sobie życie, a ostatnio musiałem pogodzić się z utratą Billa Hamela, członka jednej z mojej ulubionej grupy elektronicznej Fatum. Wszystko to sprawiło, że zacząłem się zastanawiać, jak to możliwe, że tak wielu z nas czuje się zagubionymi, tak oderwanymi od rzeczywistości, że trudno dostrzec inne rozwiązanie problemów.

Wszyscy w naszym życiu przechodzimy przez wzloty i upadki: to czyni nas ludźmi i daje nam perspektywę. W dzisiejszym świecie mediów społecznościowych jesteśmy bombardowani pozytywną, silną, zabawną i odnoszącą sukcesy stroną życia. W tym samym czasie, wielu z nas czuje się samotnymi, zagubionymi i bezradnymi. Łatwo jest myśleć, że Twoje kłopoty są wyjątkowo złe, porównywać się do innych, pozornie doskonałych żyć, a ostatnią rzeczą, na którą miałbyś ochotę, jest podzielenie się swoimi problemami z innymi. Jednak za każdym razem, kiedy pokazujemy swoją wrażliwość i dzielimy się nią, zachęcamy innych do otworzenia się na ludzi.

Osobiście dochodzę do siebie po drugim załamaniu w moim życiu, do którego doszło z powodu nałożenia na siebie różnych czynników, częściowo ze względu na presję artysty, życia osobistego i rodzinnego, a także z powodu przeszłej traumy. Jestem niewiarygodnie wdzięczny za znalezienie pomocy w procesie Hoffmana - prawdziwej terapii grupowej - którą podjąłem w styczniu, co jednocześnie dało mi wiele świetnych narzędzi, które pomagają mi radzić sobie ze sobą, moim stresem i niepokojem - rzeczami, które wciąż uważam za trudne. Ale to była także podróż małych zwycięstw - uczę się akceptować siebie jako wrażliwą istotę, którą jestem.

Dzielenie się naszymi opowieściami nie przywróci bliskich, których już straciliśmy, ale może zainspirować innych do otworzenia się na tematy dotyczące ich zmagań ze słabościami. Samo mówienie o swojej walce pomaga pokonać własne demony, a słuchanie opowieści innych ludzi pomaga zrozumieć, że wszyscy mamy ciemną stronę i od czasu do czasu czujemy się samotni i zagubieni.

Jeśli jest jedna rzecz, z której jestem naprawdę dumny, to właśnie AnjunaFamily, która pomogła już wielu z nas w trudnych chwilach, w tym również mi. Dlatego skontaktuj się z przyjaciółmi, powiedz o swoich słabościach, pomóż im otworzyć się na nie. Jeśli możemy pomóc jednemu człowiekowi przezwyciężyć to, co może wydawać się bezradne, przywrócić błysk nadziei tam, gdzie czuje się zagubiony - to było tego warte. Dużo mówi się o zdrowiu psychicznym, ale ja preferuję termin Mental Fitness - jest to coś, czego możemy się nauczyć, nad czym pracować i osiągać lepsze wyniki. I często jest jeszcze więcej zabawy, robiąc to razem. Podzielmy się więc tym, co złe i dobre.

- Paavo

Żródło obrazka: http://aboveandbeyond.pl/news/paavo-nie-jestes-sam

_________________________________________________________

Tłumaczenie i korekta: Diamond Speech (https://diamondspeech.wixsite.com/copy/contact)

Tekst opublikowany:

http://aboveandbeyond.pl/news/paavo-nie-jestes-sam

https://www.facebook.com/aboveandbeyondpl/

Tekst oryginalny:

https://www.facebook.com/psiljamaki